17 листопада 2020

Інноваційний розвиток Вінницького регіону та смарт-спеціалізація: стан та проблеми

17 листопада 2020 року видубся вебінар на тему «Інноваційний розвиток Вінницького регіону та смарт-спеціалізація: стан та проблеми». Захід проводився Інститутом економіки та прогнозування НАН України в партнерстві із АРР Вінницької області в рамках проєкту регіонального розвитку «Розвиток інноваційної інфраструктури та вдосконалення інноваційної політики регіонів України на основі «розумної спеціалізації» та за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації.

Метою заходу було обговорити стан наявного інноваційного потенціалу Вінницької області та можливості для розвитку визначених напрямків для смарт-спеціалізації та пошуку нових, а також сприяти налагодженню регулярного діалогу між суб’єктами інноваційної діяльності, органами регіональної влади та суб’єктами інноваційної інфраструктури, неурядовими організаціями тощо.

Участь у онлайн засіданні круглого столу взяли понад 20 осіб: представники органів влади, закладів освіти Вінницької області, НГО, бізнесу.

Програма заходу складалась із 3 блоків: Інноваційний потенціал регіону та наукова діяльність у регіоні; стратегічні документи в сфері інноваційного розвитку та смарт-спеціалізації ; імплементація смарт-спеціалізації: стан та наступні кроки.

Експертами заходу стали: представники Інституту економіки та прогнозування НАН України, Шевчук Володимир, директор комунального підприємства "Вінницький муніципальний центр інновацій», Володимир Грабко, в.о. ректора Вінницького національного технічного університету, Гижко Наталія, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області, Єгоров Ігор, завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, Грига Віталій, старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, кандидат економічних наук

Інесса Ратушняк, заступник директора – начальник управління регіонального розвитку та взаємодії з місцевими органами влади Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації, зазначила, що в рамках Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2021 – 2027 рр. в рамках Стратегічної цілі 1. «Конкурентоздатний регіон на основі інноваційного та сталого розвитку інноваційна спрямованість» визначено 2 пріоритетні напрямки для смарт-спеціалізації регіону, а саме розвиток індустрії лікування та оздоровлення (медичний туризм) та впровадження агротехнологій з використанням ІТ-інновацій.

Наталія Гижко, директор Агенції познайомила учасників із результатами роботи щодо пошуку смарт-спеціалізації Вінницького регіону та результатами досліджень, які були проведені серед представників бізнесу та науки у 2019 році.

Віталій Грига, старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, кандидат економічних наук, познайомив учасників із рамковими умовами впровадження «розумної спеціалізації» в Україні.

Ігор Єгоров, завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, розповів про пріоритети інноваційного розвитку, що визначені регіонами України.

Загалом учасники активно брали участь у обговоренні даної тематики, що свідчить про розуміння важливості пошуку смарт-спеціалізації та впровадження її в регіоні задля сталого розвитку Вінницької області.

Сайт Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації http://www.dmsrr.gov.ua/na-v%d1%96nnichchin%d1%96-obgovorili-%d1%96nnovacz%d1%96jnij-rozvitok-reg%d1%96onu

Сайт Вінницької обласної Ради https://vinrada.gov.ua/na-vinnichchini-obgovorili-innovacijnij-rozvitok-regionu.htm