27 вересня 2019

Зустріч з обговорення підходів щодо впровадження смарт-спеціалізації Київської області на період до 2027 року

27 вересня відбулась зустріч з обговорення підходів щодо впровадження смарт-спеціалізації Київської області на період до 2027 року.

До обговорення цього питанння департаментом економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації було запрошено широке коло зацікавлених суб′єктів регіонального розвитку.

Своє бачення можливих напрямів розвитку смарт-спеціалізації в регіоні представили:

Варченко Ольга Миронівна – проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського національного аграрного університету, професор, доктор економічних наук (доповідь «Потенціал закладів вищої аграрної освіти в реалізації смарт- спеціалізації в регіоні»);

Кваша Тетяна Костянтинівна, завідувач відділу державної наукової установи «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (доповідь «Пошук кращих рішень для конкурентного розвитку регіонів»);

Ксенофонтов Михайло Михайлович – завідувач відділом організації менеджменту, публічного управління та адміністрування Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (доповідь «Інноваційні складові стратегічного розвитку аграрного сектору Київської області»);

Єгоров Ігор Юрійович – завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, член-кореспондент НАН України, професор, доктор економічних наук (доповідь «Досвід визначення смарт-спеціалізації для міста Києва на основі використання підходів ЄС»);

Шульц Світлана Леонідівна – завідувач відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішінього НАНУ», професор, доктор економічних наук (доповідь «Підходи до визначення цілей смарт-спеціалізації економіки Львівської області»);

Замідра Сергій Володимирович – член Правління Асоціації «Професійний уряд», Немішаєвський селищний голова (доповідь «СМАРТ-громада. Виклики та можливості»).

Друга частина зустрічі була організована за принципом мозкового штурму і пройшла у формі групової роботи, завдання якої полягало у визначенні можливої сфери смарт-спеціалізації, враховуючи результати картографічного аналізу. Вибір сфери мав бути аргументованим.

Після виконання завдання кожна з двох груп презентувала результати своєї роботи та навела аргументи на користь того, що обрана сфера чи галузь є найбільш перспективною для впровадження смарт-спеціалізації.

Після презентації директор департаменту Ярослав Вишня підвів підсумки зустрічі та наголосив, що розробка стратегічних документів області вимагає активної участі у стратегуванні представників багатьох сфер: влади, бізнесу, науки та громадськості.

Наше спільне завдання – знайти конкурентну перевагу регіону, яка забезепечить його подальший розвиток та конкурентоспроможність.

Активна підтримка смарт-спеціалазації органами влади повинна сприяти підвищенню продуктивності праці, росту інвестицій, створенню робочих місць та збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів.

Серед найближчих планів департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації – проведення тематичних фокус-груп, на які будуть запрошені представники бізнесу відповідних галузей, а також їх стейкхолдери для продовження обговорення теми смарт-спеціалізації регіону.

Джерело: https://www.kyivregioneconomy.com/single-post/2019/09/30/%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D1%8F%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BA%D1%83-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%D1%83