Захід проходив у Чорноморського національного університету ім.Петра Могили. Участь у заході брали представники місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, бізнесу, науки, громадських організацій, студенти провідних вищих навчальних закладів області тощо. В заході взяли участь близько 60 осіб.
Модератором засідання виступила Лідія Машкова – директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської облдержадміністрації, яка проінформувала про стан розробки Стратегії розвитку Миколаївської області до 2027 року основним завданням якої є визначення довгострокових цілей розвитку регіону та забезпечення їх досягнення з метою підвищення конкурентоспроможності регіону шляхом запровадження інноваційної діяльності. Для цього спільно з представниками ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» проведено ретельний та якісний аналіз розвитку області за попередні 5 років за всіма сферами економічного та соціального спрямування в тому числі особливу увагу приділено розвитку інноваційної інфраструктури та її вдосконалення.
В рамках експертної місії в засіданні брали участь:
Клер Наувелерс – експерт JRC Бельгія
Ніно Даменія – старший експерт з розвитку промисловості та смарт-спеціалізації команди підтримки реформ Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Вони розповіли про інновації з визначення смарт-спеціалізації привели успішні приклади розумної спеціалізації та надали рекомендації з визначення точок зростання для Миколаївщини.
Про особливості формування стратегій смарт-спеціалізацій регіонів в контексті євроінтеграції України виступила к.н.державного управління, доцент, кандидат наук ІДУ ЧНУ ім.Петра Могили Людмила Козлова.
В обговоренні актуальних питань прийняли участь: ректор Чорноморського національного університету ім.Петра Могили Леонід Клименко, директор ІДУ ЧНУ ім.Петра Могили Володимир Ємельянов та інші учасники заходу.
За результатами групової роботи запропоновано 5 смарт-спеціалізацій для Миколаївської області:
- Створення центру переробної промисловості на основі інноваційних технологій;
- Розвиток акваіндустрії;
- Організація дитячого харчування на основі екотехнологій;
- Створення комплексу з переробки сміття;
- Розвиток туристичної сфери та рекреаційних зон Миколаївщини.